Jak zostać wolontariuszem?

Chcesz pomóc wcześniakom i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności szydełkowania? Zobacz co na Ciebie czeka...

• Dostaniesz paczkę mięciutkich motków: Bez względu na to, czy jesteś początkujący czy zaawansowany w sztuce szydełkowania, zapewnimy Ci bezpłatne materiały.
  • Otrzymasz wsparcie i motywację: Nasza społeczność to miejsce, gdzie każdy się liczy i wzajemnie dopinguje. Wspaniali ludzie, podobnie jak Ty, zainspirują Cię do dalszych działań, niezależnie od poziomu umiejętności.
  • Poczujesz satysfakcję z niesienia dobra - twoje zaangażowanie będzie mieć ogromne znaczenie dla rodziców wcześniaków.

Prowadzimy kwartalne nabory wolontariuszy.

Chcemy zadbać o jakość naszej pracy wolontariackiej i zapewnić każdemu wolontariuszowi możliwość pełnego zaangażowania. Otrzymujemy ogromną ilość zgłoszeń od wspaniałych ludzi. Przyjmujemy wolontariuszy w miarę dostępności miejsc. Twoje zgłoszenie będzie brane pod uwagę podczas kolejnego naboru, a tymczasem zachęcamy do śledzenia naszych aktualności i działań społecznościowych. Wierzymy, że znajdziemy dla Ciebie odpowiednie miejsce, gdzie będziesz mógł/mogła pomóc i wpłynąć pozytywnie na nasze projekty.

Zapisz się na listę oczekujących, a my wyślemy Ci formularz zgłoszeniowy na podany adres email. Formularz służy nam do kontaktu z Tobą w celu nadania przesyłki z 5 motkami i wypełnieniem potrzebnym do wykonania ośmiorniczek. Otrzymasz od nas poradnik wolontariusza, oraz dostęp do grupy na Facebooku z filmami instruktażowymi.

Po zapoznaniu się z poradnikiem możesz przystąpić do wykonania próbnej ośmiorniczki z własnych niecertyfikowanych materiałów. Próbną ośmiorniczkę należy wysłać na adres fundacji lub przekazać koordynatorowi w Twoim miejscu zamieszkania. (Lista koordynatorów znajduje się w poradniku wolontariusza, oraz na naszej grupie).

Jeśli Twoja próbna ośmiorniczka zostanie pozytywnie zweryfikowana, wyślemy Ci bezpłatnie certyfikowane materiały do tworzenia kolejnych ośmiorniczek. Jeśli masz ochotę dziergać ośmiorniczki ze swoich materiałów nic nie stoi na przeszkodzie! Pamiętaj jednak, aby włóczki z których chcesz tworzyć ośmiorniczki znajdowały się na naszej liście włóczek certyfikowanych, która jest podana w naszym poradniku. Przy odsyłaniu do nas ośmiorniczek dodaj karteczkę z informacją, że zrobiłaś/eś je z własnych materiałów. Dodaj również banderole lub potwierdzenie zakupu.
Musimy mieć 100% pewność, że użyłaś/eś odpowiednich materiałów, bo to ma ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa maluchów.

Porozumienie wolontariackie podpisujemy na 12 miesięcy. Jeśli w tym czasie nie uda Ci się kompletnie nic wydziergać - umowa wygasa, a Ty w ciągu 14 dni jesteś zobowiązana zwrócić materiały do fundacji, bądź koordynatora. Poza tym zapisem nie mamy żadnych wymagań czasowych. Każda ośmiorniczka jest na wagę złota i na każdą czekamy z niecierpliwością. Rozumiemy jednak, że każdy ma inne zasoby czasowe i przerobowe. Możesz dziergać w swoim tempie. Jeśli coś stanie Ci na drodze i nie będziesz mógł/mogła przez jakiś czas nic stworzyć - po prostu napisz do nas.

Masz pytanie? Napisz: kontakt@fundacjamalychserc.pl