Czym jest akcja Ośmiorniczki dla Wcześniaków?

Ośmiorniczki dla wcześniaków to akcja, która ma na celu wyposażenie oddziałów noworodkowych w szydełkowe ośmiorniczki. Badania pokazały, że macki tych maskotek przypominają wcześniakom pępowinę. Ośmiorniczki są wykonane z wielkiej pasji naszych wolontariuszy i wyłącznie z certyfikowanych materiałów. Ośmiorniczki nie tylko cieszą oko, ale również pomagają dzieciom poczuć się bezpieczniej i komfortowo. Wspierają rozwój sensoryczny maluszków w ich trudnym okresie życia.

Ośmiorniczka to nie tylko zwykła maskotka!

• Wprowadzenie ośmiorniczki do inkubatora pomaga w uniknięciu wyrywania kabli, rurek, drenów i sond, które są niezbędne do monitorowania i leczenia wcześniaka.
  • Małe rączki wcześniaków mogą chętnie eksplorować ośmiorniczki, co może sprzyjać rozwijaniu umiejętności motorycznych i koordynacji ruchowej.
  • Ośmiorniczki mają różne struktury i kształty, które mogą dostarczać bodźców sensorycznych dziecku. Macki ośmiornicy są tak zaprojektowane, aby przypominały wcześniakowi pępowinę.
  • Rodzic wcześniaka (zazwyczaj mama) przed włożeniem do inkubatora ośmiorniczki nosi ją blisko ciała. Bawełna, z której jest wykonana, łatwo chłonie zapachy i florę bakteryjną. Dziecko w inkubatorze czując zapach mamy wycisza się i szybciej zasypia.

Jeśli Twoje dziecko przebywa w szpitalu i nie otrzymało ośmiorniczki- wypełnij wniosek,a my wyślemy ją do Ciebie bezpłatnie!
Wniosek: https://subscribepage.io/sAxLuv

Kto może złożyć wniosek?
Jeśli szpital, w którym przebywa wcześniak, nie współpracuje z nami, rodzic może złożyć wniosek o wydanie bezpłatnie ośmiorniczki. Dziecko musi przebywać w inkubatorze, a przed umieszczeniem ośmiorniczki należy uzyskać zgodę personelu medycznego. Instrukcja i zalecenia higieniczne są dołączone do ośmiorniczki.

UWAGA! Nie kupuj ośmiorniczek!

Ośmiorniczki dla wcześniaków z naszej fundacji są bezpłatne i zawsze będą! Dziergane ośmiorniczki stały się bardzo popularne, ale niestety nie wszystkie są bezpieczne. Wiele z tych dostępnych w internecie może stanowić zagrożenie dla wcześniaków!

Maskotki pozyskane z innego źródła mogą posiadać:

• Za długie macki, które mogą owinąć się wokół szyi dziecka powodując ograniczenie przepływu powietrza.
  • Dodatkowe elementy: (wstążeczki, kokardki lub sznurki), dziecko może je zawinąć wokół swoich paluszków, dłoni, lub szyi. To może prowadzić do ograniczenia krążenia krwi.
  • Zbyt duże dziurki: Przez nieprawidłową technikę dziergania powstają dziurki przez które może wypadać wypełnienie, może ono przedostać się do ust lub płuc dziecka powodując zadławienie lub problemy z oddychaniem.
  • Oczka mocowane na wkrętki, które w przypadku oderwania się od całości mogą prowadzić również do zadławienia.

Nasze ośmiorniczki wykonujemy z najwyższej jakości certyfikowanych materiałów, a następnie każdą kontrolujemy pod względem wielu wytycznych. Nie bierzemy odpowiedzialności za ośmiorniczki tworzone poza nasza fundacją!

Kto tworzy ośmiorniczki? Nasza akcja łączy tysiące wolontariuszy z całej Polski! Do akcji włączyły się zakłady karne, szkoły, kluby seniora,kółka rękodzielnicze, obozy harcerskie, centra aktywności społecznych i inne mniejsze lub większe grupy.

Twój wcześniak NIE PRZEBYWA już w szpitalu i nie kwalifikuje się do otrzymania ośmiorniczki?

Na najmłodszych bohaterów poza inkubatorem czeka nasza FIOLETOWA MEDUZA. Twoje maleństwo już opuściło szpital, a Ty chciałbyś mu sprawić niezwykłą niespodziankę? Mamy coś specjalnie dla Was! Nasi utalentowani wolontariusze tworzą urocze Fioletowe Meduzy, które są dostępne na zrzutka.pl. Dlaczego meduzy? Bo są równie magiczne co ośmiorniczki!

Fioletowa Meduza to "cegiełka" wspierająca naszą akcję. Kosztuje 50 zł + przesyłka (poczta polska) . Poprzez zakup meduzy, przyczyniasz się do zbiórki funduszy na włóczki potrzebne do tworzenia ośmiorniczek dla wcześniaków. Kupując meduzę, dajesz swojemu dziecku niezapomnianego przyjaciela, a jednocześnie wspierasz innych maluszków i ich rodziców! *Każda meduza jest wyjątkowa- wykonana ręcznie przez wolontariusza i może nieco różnić się odcieniem i kształtem.

Meduzę można kupić tutaj: Zrzutka.pl