Aktualności

Ośmiorniczki w ramach programu "Złap nadzieję" w Zakładzie Karnym w Brzegu

Od 1,5 miesiąca w Oddziale Terapeutycznym w Zakładzie Karnym w Brzegu trwa szósta edycja programu „Złap nadzieję” związanego z akcją „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, realizowanego przy współpracy z Fundacją Małych Serc.
Aktualnie w zajęciach bierze udział 11 skazanych. Zaangażowani w program osadzeni, pod opieką psychologa st. szer. Moniki Zgarda, wykonują maskotki w kształcie ośmiorniczek, które później przy pomocy współpracującej z nami fundacji są przekazywane do potrzebujących, przebywających w szpitalach wcześniaków. Działania te mają na celu umożliwienie osadzonym podjęcia działań prospołecznych oraz zwiększenie ich motywacji do tego typu zachowań. Program ma za zadanie także poszerzyć spektrum przeżywanych przez nich emocji, co jest niezwykle ważnym obszarem podczas terapii uzależnienia. Program „Złap nadzieję” doczekał się już szóstej edycji, a zainteresowanie nim wśród osadzonych wciąż rośnie. W każdej kolejnej edycji wykonywanych jest coraz więcej ośmiorniczek. Planowana jest zatem kontynuacja oddziaływań w tym zakresie.

Informacje i zdjęcia z zajęć dostępne są na stronie:
https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-brzegu-osmiorniczki-dla-wczesniakow-kontynuujemy-prace-w-szostej-edycji-programu?fbclid=IwAR35jqk_si63t5E2fzq65oxbdIFFsH98dvG5nT07XElIbJbTvQj0t3OQz6Y

Dodano dnia: 07.11.2018