Aktualności

"Złap nadzieję" z ośmiorniczką w tle - program terapeutyczny w Zakładzie Karnym

W Oddziale Terapeutycznym w Zakładzie Karnym w Brzegu trwa czwarta edycja programu „Złap nadzieję” związanego z akcją „Ośmiorniczki dla wcześniaków”, realizowanego przy współpracy z Fundacją Małych Serc.Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który jest dostępny pod poniższym linkiem.

Zaangażowani w program osadzeni wykonują maskotki w kształcie ośmiorniczek, które później, przy pomocy współpracującej z nami fundacji, przekazywane są do potrzebujących, przebywających w szpitalach wcześniaków. Działania te mają na celu umożliwienie osadzonym podjęcia działań prospołecznych oraz zwiększenie ich motywacji do tego typu zachowań. Program ma także za zadanie poszerzyć spektrum przeżywanych przez nich emocji.

Obecnie program „Złap nadzieję” zaczął być realizowany także w Oddziale Zewnętrznym w Grodkowie, gdzie przebywają osadzeni, którzy ukończyli program terapeutyczny w Oddziale Terapeutycznym w Zakładzie Karnym w Brzegu. Podejmowanie tego typu działań jest dobrym sposobem na kontynuowanie kontaktu z nimi oraz podtrzymywanie efektów uzyskanych w trakcie terapii.

http://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-karny-w-brzegu-osmiorniczki-dla-wczesniakow-video
Dodano dnia: 14.05.2018