Aktualności

Dzień Dziecka w Kielcach i nasze ośmiorniczki

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach był jednym z partnerów Dnia Dziecka w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu.
Na stoisku szpitala było gwarnie i wesoło.

O swojej pracy opowiadały dzieciom lekarki z Kliniki Neonatologii: Aleksandra Gładyś-Jakubczyk oraz Natalia Nawrocka. Iwona Sadza z pediatrycznej Izby Przyjęć prezentowała zasady udzielania pierwszej pomocy.

Iwona Widłak - inspektor do spraw społecznych i promocji zdrowia Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii WSzZ prowadziła gry i zabawy dla dzieci, podobnie jak barwni "doktorzy Clowni". Doktor Słoneczko, Doktor Dobranocka, Doktor Melodyjka i Doktor Wianuszek z fundacji, której wolontariusze od lat odwiedzają oddziały pediatryczne, bawili się z dziećmi, malowali buzie i swoimi barwnymi strojami oraz charyzmatycznym sposobem bycia, wywoływali radość na twarzach gości odwiedzających Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu.

Na stoisku szpitala można było także dowiedzieć się o akcji "Ośmiorniczki dla wcześniaków". O szczegółach przedsięwzięcia opowiadała zainteresowanym: Marta Tomaszewska - pediatra z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz wykonujące ośmiorniczki wolontariuszki: Anna Fałdzińska i Margerita Karczewska.
Dodano dnia: 30.12.2016