Aktualności

Włóczka dla maluszka na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poz

Z wielką radością informujemy o rozpoczęciu na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu akcji „Włóczka dla maluszka”, będącej elementem inicjatywy charytatywnej „Ośmiorniczki dla wcześniaków”.

Akcja „Włóczka dla maluszka” ma na celu zbieranie włóczki (bawełna 100%), przez pracowników i studentów naszego Uniwersytetu oraz promowanie ogólnoświatowej inicjatywy szydełkowania ośmiorniczek dla wcześniaków. Z jednej włóczki można zrobić 3 maskotki, co pokazuje ile może zdziałać jeden – taki mały gest.

Akcja zbierania włóczek została zainicjowana na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu przez studentki I roku studiów licencjackich na kierunku Zdrowie Publiczne Marysię Palacz i Marikę Brzychcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Honorowy patronat nad akcją „Włóczka dla maluszka” objął Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Edmund Grześkowiak i Prodziekan elekt ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. Jakub Żurawski. Opiekę nad akcją sprawuje dr Krzysztof Prętki z Katedry Nauk Społecznych.

Zbiórka rozpocznie się 1 października 2016 roku z początkiem roku akademickiego 2016/2017.
Dodano dnia: 30.12.2016