Dzień dziergania z ośmiorniczkami w Łodzi

Łódzki Oddział Fundacji Małych Serc koordynujący akcją Ośmiorniczki dla Wcześniaków w Łodzi serdecznie zaprasza małych i dużych na wspólne dzierganie na trawie w parku na Zdrowiu przy Amfiteatrze:)

Naszym celem jest wsparcie wcześników w ich pierwszych dniach życia!
Wolontariuszki dziergają maskotki które towarzyszą maluchom w inkubatorach i dodają otuchy ich rodzicom. Macki ośmiorniczki przypominają maluchą dobrze im znaną pępowinę dzięki czemu czują sie bezpieczniej i stają sie spokojniejsze, dzięki czemu nie wyrywają sobie przewodów i rurek niezbędnych do ratowania ich życia.

Ośmiornice wydziergane przez Łódzkie wolontariuszki trafiają do najmłodszych pacjentów Kliniki Neonatologii i Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt w ICZMP, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Pirogowa Oddział Leczniczy Madurowicz, Centrum Medycznego im. L. Rydygiera oraz szpitala Pro-Familia.

Umiesz dziergać? Weż ze sobą ulubione szydełko ! :)
Nie umiesz, nigdy tego nie robiłeś? Nie martw się, my też kiedys zaczynałyśmy, nauczymy Cię ! :)

Akcję będzie można wesprzeć także w czasie zbiórki pieniężnej.
Ośmiorniczkowe breloczki - nasze cegiełki czekają :)

Dołącz do nas, czekamy
10 czerwca w godzinach 10:00 - 14:00